Kategorier
Møtereferater

Referat Marsmøtet

REFERAT KLUBBMØTE MARS:

 

27 medlemmer møtte opp på klubbmøtet denne måneden. Noen av medlemmene er langveisfarende. Utenom fra Sandnes har klubben medlemmer bl.a. fra Stavanger, Sola, Bryne, Nærbø til og med fra Finnøy kommer det medlemmer. Men det er nok Dimos som imponerer mest. Han kommer helt fra Hellas for bl.a. å være med på klubbmøtene våres.

Styret i klubben ble valgt på februarmøtet. De forskjellig vervene ble fordelt i etterkant, derfor ble det nye styret presentert på dette møtet og det er følgende:

Leder: Oddvar Johnsen, Nestleder: John Bjørklund, Kasserer: Gunhild Moen, Sekretær: John Sirevåg, Styremedlem og sosialminister: Laila Røberg, Styremedlem og ungdomskontakt Thomas Sirevåg.

I månedskonkurransen denne gangen var det med 8 s/hv bilder, 12 fargekopier og selv om det denne gangen var bundet tema til “Humor” i projektor klassen var det med hele 33 bilder. Det er bra og mange av disse bildene var både gode og humoristiske.

Det var også påmelding til klubbens hyttetur helgen 23-25 mai. Hele 16 medlemmer meldte seg på. Det gir styret en liten utfordring til å finne stor nok hytte, men det skal vi få til, for på tur skal vi. Turene er alltid et høydepunkt både fotografisk og sosialt, vi gleder oss allerede.

John Sirevåg avsluttet møtet med et lite foredrag om “Lys i bilde”. John viste bilder og forklarte hvor mye bedre bildene blir i riktig lys. Han avsluttet kvelden med en serie stemningsfulle bilder fra havet som det var satt musikk til.  

 

Resultatene fra klubbkonkurransen for mars: 

Projektor:

1. Oddvar J
2.Odd Inge W

2.Laila R.

Antatt: John S,2 stk. Anne U 2.stk,Ragnar 2 stk,Odd Inge W,John B,

Fargekopi.

1.Ragnar M

2.Rolf L

3.Cato B

Antatt: Nina C

S/Hv.

1. Cato B Månedens bilde
2. Bjørn E
3.Laila R

Poengene teller i sammenlagtkonkurransen om årets fotograf i de forskjellige klassene.

1 plass gir 10 poeng,Andreplass gir 7 poeng og 3 plass gir 5 poeng. Hvert antatt bilde gir 3 poeng.

Det gis poeng på 1/3 av bildene som er med, så hvis det er 30 bilder, så vil 10 bilder få poeng.

Så i projektor denne gang var det 33 bilder og av disse får 11 poeng.

Månedens bilde får i tillegg 5 poeng.

Bilder som får 1-3 plass ber vi sende inn til hjemmesiden, Det vil bli sendt en link til alle medlemmer,

De som allerede har sendt dem til Oddvar trenger ikke å gjøre noe mere med dem.

Det ble på sist møte etterspurt mailadressen til Steinar Figved som kan printe bilder for oss, dere finner den her:

Forside

Referat John S/Oddvar J.

 

Visits: 20