Kategorier
Aktuelt Møtereferater

Møte referat November 2016

Månedens medlemsmøte ble avholdt på Varatun Gård, torsdag 10. november, der 20 av klubbens medlemmer deltok. Kveldens høydepunkt var Øystein Brembo som viste oss en fantastisk og inspirerende gatefoto serie. Ragnar hadde tatt initiativet med å få prosjektoren kalibrert i forkant av møtet, noe som de flotte gatebildene var vell fortjent. Øystein kom mer eller mindre rett fra en vellykket fotoutstilling i Sola Kulturhus, en utstilling som flere av klubbens medlemmer også hadde hatt gleden av å besøke.

Igjen kunne vi nyte Arild,s utsøkte vafler til drøset og månedens bildekritikk. Denne gang var der bundet tema i prosjektør klassen (gatefoto), mens der var fritt motiv i papir klassene (farge og sort/hvitt).

Månedens bilde ble John Sirevåg’s gatefoto i prosjektør klassen; med øvrige resultater listet under:

Farge (12 bilder): 1. Cato; 2. Cato; 3. Nina K; antatt: Ragnar

Sort/hvitt (7 bilder): 1. Ragnar; 2. Cato

Prosjektør (47 bilder): 1. John S; 2. Geir; 3. Helge K; antatt: Olav T (x2), Odd Inge, Randi, Ragnar, Laila, John S (x2), Rolf (x2), John B, Helge K

Visits: 12