Kategorier
Møtereferater

Møtereferat April 2017

Klubben’s medlemsmøte ble avholdt på Varatun Gård, Torsdag 20. April. 25 av klubbens medlemmer hadde møtt opp for å ta del i en inspirerende presentasjon av Jan Høydal. Jan er kjent for sitt sterke og gripende utrykk i sort/hvitt (in noir), der elementer gjerne blir satt sammen for å skape en historie og ettertanke rundt bildet. Jan viste oss flere sjangere bilder i en serie han hadde kalt “Uttrykk i sort/hvitt”, og hvordan han jobbet med bildene for å skape det gripende utrykket in noir. Tror alle fremmøtte lot seg inspirere, og ble slått av det sterke utrykket som fremtrer i sort/hvitt (også landskapsbilder).

I klubb konkurransen (Fritt Motiv) ledet Jan tilbakemeldingen, og ga flere forslag om hva som kunne “løfte bildet”.

Sort/hvitt kopi (11 bilder): Antatt: Cato;  3. Ragnar, 2. Cato, 1. Dag Fredrik

Farge kopi (11 bilder): Antatt: Cato;  3. Bård, 2. Laila, 1. Bård

Prosjektør (50 bilder): Antatt: Oddvar (2x), Helge, John B, Randi B, John S (2x), Cato, Kjell, Anne Ø, Jan Erik, Rolf, Laila;  3. Anne Ø, 2. Anne Ø, 1. Cato (Månedens bilde)

Views: 18