Kategorier
Møtereferater

Møtereferat Mars 2017

SFK’s medlemsmøte ble avholdt Torsdag, 9. Mars på Varatun Gård. Her møtte 22 av klubbens håpefulle fotografer opp for å få med seg en inspirerende presentasjon av Fotograf Odd Furenes. Rolf har drevet med industri og reklame fotografering i en årrekke. Dette har vært økonomisk ryggrad, og gitt ham mange spennende oppdrag for forskjellige oppdragsgivere i oljeindustrien. Han kunne vise foto fra utallige helikopterturer og blinkskudd av offshore installasjoner, der han motiv har vært å generere et iøynefallende bilde heller enn å fortelle en historie. Vi fikk se flere eksempler der elementer fra flere foto ble satt sammen til det endelige reklame bildet. Rolf er alltid opptatt av riktig lyssetting, og kunne vise flere slående bilder med eksempler fra en velkjent kalender som har blitt utgitt i en årrekke. En veldig inspirerende presentasjon til ettertanke.

Tilbakemelding på bildene i klubb konkurransen (Åpent Motiv), ble entusiastisk ledet Rolf:

Sort/hvitt kopi: 3. Odd Inge, 2. Nina C, 1. Cato

Farge kopi: Antatt: Cato;  3. Cato, 2. Ragnar, 1. Jon B

Prosjektør: Antatt: John B, Helge K (2x), Bård (2x), Arild (2x), Oddvar (2x), Odd Inge, Laila, Cato, Geir E, Harald L;  3. Arild, 2. Harald L, 1. Eddi (Månedens Bilde)

Visits: 17