Kategorier
Møtereferater

Møtereferat April 2018

Nær 20 av klubbens medlemmer møtte opp til klubb møtet på Varatun Gård, 12 april. Som vanlig gikk praten livlig rundt bordet, men der var litt uvanlig uten papir bilder på veggen. I teknisk kvarter viste Oddvar Johnsen oss hvordan utrykk og komposisjon i portrett bilder forandres ved bruk av forskjellige brennvidder.

På kort varsel var Olav Thu i stand til å vise oss en fantastisk og inspirerende bildeserie fra Grønland. Her hadde han fanget både storslott natur og detaljer fra blå is, samt artig og fargerik bebyggelse fra de stedene han besøkte. Ikke viste vi at han også fungerer som presse fotograf og kunne vise bilder av den danske dronning og prins fra deres besøk på Grønland.

I klubb konkurransen var der bundet motiv (Fart/Bevegelse) i farge klassen, med følgende resultat:

Farge (35 bilder): 1. plass (og Månedens Bilde) – Cato Berge, 2. plass – Odd Inge Worsøe, 3. plass – Oddvar Johnsen, Antatt: Kjell Magne, Randi B, Geir H, Geir E, Morten, Geir D (2x) og John S (x2)

Monokron (33 bilder): 1. plass – Oddvar Johnsen, 2. plass – Olav Thu, 3. plass – Cato Berge, Antatt: Oddvar, Geir E, John S, Cato, Geir H, Geir D og Morten

Views: 26