Kategorier
Møtereferater

Møtereferat August 2018

Etter en fantastisk fin sommer, startet Sandnes Fotoklubb høst terminen (16. Aug, Varatun Gård) med en presentasjon av fotograf Arne Hjelm. 25 av klubbens medlemmer var møtt opp for å la seg inspirere til å ta bedre portrett bilder. Arild kunne fortelle at firmaet hans er det lengst gjenlevende fotograf firmaet i området. Han begynte selv som lærling, og viste snart initiativ til å gå nye veier. Firmaet har idag 4 fotografer som jobber med alt fra portrett til reklame fotografering. Arne tok oss igjennom en serie av reisebilder, samt å formidle enkle prinsipper rundt portrett fotografering.

Klubbkonkurransen:

Farge (44 bilder): 1. Oddvar Johnsen, 2. Morten S. Hansen, 3. Arild Thorsen, Antatt: Isabelle, John S (2x), Cato (2x), Harald L (2x), Geir E, Odd Inge, Randi B, Morten, John B

Sort/hvitt (38 bilder, bundet motiv – portrett): 1. Oddvar Johnsen (Månedens bilde), 2. Harald Lygren, 3. Olav Thu, Antatt: Odd Inge, Cato, Laila, Olav T, John B (2x), Helge, Geir E, Isabelle

Visits: 30