Kategorier
Møtereferater

Møtereferat oktober 2018

Medlemsmøtet til Sandnes Fotoklubb ble avholdt torsdag 11. oktober på Varatun Gård. Her hadde mange av klubbens medlemmer benket seg for å høre om den tålmodige prosessen det er å drive med fugle- og dyrefotografering. Foredragsholder var en småsyk Arnt Ove Jøsang som tok oss gjennom prosessen med å bygge skul for fuglefotografering, samt alle planleggingen (og tid) som går med for å komme tett innpå fuglene og få et godt ørnebilde. Han kunne vise noen utsøkte fuglebilder. I det siste hadde Arnt Ove brukt mye tid på en lokal grevling der han hadde satt opp et selvutløsende kamera for å fange dens aktivitet i skogen. Det er bare å beundre både bilder, og den tålmodighet som kreves for å “fange” det ville dyrene.

Klubbkonkurransen:

Farge (30 bilder): 1. Harald Lygren, 2. Cato Berge, 3. Oddvar Johnsen, Antatt: Cato, Isabelle, Roy, Odd Inge, Laila, Olav T og John B

Sort/hvitt (27 bilder): 1. Cato Berge (månedens bilde), 2. Harald Lygren, 3. Roy Storvik, Antatt: Oddvar, Olav T, Isabelle, Laila, John S og Lars

Visits: 35