Kategorier
Aktuelt Møtereferater

Møtereferat April 2019

Medlemsmøtet til Sandnes Fotoklubb ble avholdt på Varatun Gård torsdag 11 april, der 26 av klubbens medlemmer hadde benket seg for en fotogen kveld. Denne gang var vi så heldige å få besøk av fotograf Eirik Halvorsen, som har spesialisert seg på bryllupsfotografering. Eirik begynte så vidt å fotografere i 2003 og har fra 2015 operert som full tids bryllups fotograf. Han har kunder over hele verden og reiser ofte sammen med brudeparet til fotogene lokasjoner i inn- og utland. Han ga oss en grundig innføring i de forskjellige elementene som han fokuserte under fotograferingen for å få be beste bildene. Hvis der er en ting som en skal huske fra Eirik’s presentasjon så er det å være tilstede der ting skjer og følelser deles – dette vil gi de beste og minnerike bildene.

Det ble videre minnet om klubben’s vårtur som denne gang går til Dybingen Farm (Lund kommune) den siste helgen i mai (24 – 26 mai). En håper at turen blir like fulltallig som vanlig.

I klubb konkurransen var der bundet tema i farge klassen (blå), mens der var fritt motiv i sort/hvitt klassen:

Farge (Bundet motiv: Blå; 39 bilder: No. 1 – Harald Lygren (Månedens bilde), No. 2 – Laila Røberg, No. 3 – Odd Inge Worsøe; Antatt: Oddvar (2x), Harald L, Steinar (2x), Cato, Geir H, Egil F og John B

Sort/Hvitt (35 bilder): No. 1 – Harald Lygran, No. 2 – Harald Lygren, No. 3 – Cato Berge; Antatt: Cato, Egil F, Elin K (2x), Britt H, Lars R, Odd Inge (2x) og Oddvar

Visits: 34