Kategorier
Aktuelt Møtereferater

Møtereferat mai 2019

Denne måneden var vi så heldige å få besøk av fotograf Line Orwen “Bilder og praksis – foto uten blits”. En forventningsfull gjeng av klubbens medlemer hadde benket seg i spenning (29 fremmøtte) til Line’s univers. Line har drevet som fotograf i rundt 10 år og har sin utdannelse fra Fotofagskolen i Trondhjem. Hun elsker å utnytte det naturlige lyset og liker å anvende kort dybdeskarphet, og gjerne en effekt i bildene sine. Hun viste oss et stort utvalg av sine kreative bryllupsbilder, og andre portrett bilder. Hun var veldig opptatt av å fange de små øyeblikk og detaljer i fotografiene for å formidle en historie. En veldig spennende presentasjon, og befriende å reflektere over en stor bredde i bildene.

Ellers ble det minnet om vårturen som denne gang går til Dybing Farm i Lund, helgen 24 – 26 mai. Så langt har 18 av klubbens medlemmer melt seg på turen – alltid et høydepunkt!

I klubb konkurransen var det fritt motiv i begge klasser.

Farge (42 bilder): No. 1 – Oddvar Johnsen, No. 2 – Roy Storvik, No. 3 Eddie Pettersen; Antatt: Olav, Laila, Rajesh, Marion, Cato, Roy, John B (2x), Steinar, Odd Inge, Harald

Sort/Hvitt (36 bilder): No. 1 – Harald Lygren, No. 2 – Steinar Barmen, No. 3 – Isabelle Morterud; Antatt: Roy (2x), Marion, Geir E, Odd Inge, Steinar, Elin, ukjent, John B, Olav

Views: 31