Kategorier
Aktuelt

Møtereferat august 2019

Høstens første møte i Sandnes Fotoklubb ble avholdt på Varatun Gård torsdag 15. august. Hele 28 av klubbens medlemmer hadde møtt opp for å høre Nils Berven-Hansen fortelle om tålmodigheten som kreves for å komme nær innpå og fotografere “skogens skygge” – måren. Han viste til at det var nødvendig at måren ble kjent med kroppslukten til fotografen, og at måren ble lokket til fotogene steder ved hjelp av hasselnøtter, svisker og honning. Nils har drevet aktiv med fotografering av mår siden 2005, og i det området han holder til nå er det 4 individer (3 som er gjenkjennelige og har fått navn, bl. a. Moa og Roger). Måren er et sky dyr som lett kan forveksles med mink, men de har et hvitt brystparti (ofte med en eller flere mørke flekker) samt vesentlig større ører enn minken. Tror alle fikk med seg at tålmodighet er alfa omega i håpet om å fange måren på foto brikken.

Resultater fra måneds konkurransen i august:

Farge (34 bilder): 1. Roy Storvik (månedens bilde), 2. Harald Lygren, 3. Olav Thu, 3. John Sirevåg, antatt: Cato, Eddie, Randi (2x), Oddvar, Geir H og John S

Sort/hvitt (32 bilder): 1. Lars Røssland, 2. Odd Inge Worsøe, 3. Oddvar Johnsen, antatt: Laila, Kjell Magne, Harald L, Eddie, Oddvar, Cato og Roy S

Visits: 37