Kategorier
Aktuelt

Møtereferat juni 2019

Vårens siste møte i 2019 ble avholdt på Varatun Gård torsdag 13 juni, der 21 av klubbens medlemmer hadde benket seg for å høre Kim Kverneland (Japan Foto) gå igjennom en fersk foto presentasjon – “Det perfekte i det uperfekte”. Kim la vekt på at det ofte er foto som ikke er teknisk perfekte som gir det sterkeste inntrykket, og at det er situasjonen/utrykket som gir bildet karakter for å bli husket.

Kim informerte videre om at SFK’s medlemmer får 15-20 % rabatt på print hos Japan foto, med 100 % fornøyd garanti. Beste resultat oppnås ved at bildene er skalert til riktig størrelse og bruk av sRGB fargerom. For mindre print anbefales 300 dpi, mens for print større enn 30 cm (lengste akse) anbefales 240 dpi

Resultater for klubbkonkurransen i Juni:

Farge (33 bilder): 1. Cato Berge (Månedens bilde), 1. Harald Lygren, 2. Roy Storvik, 3. John Sirevåg, 3. Roy Storvik, antatt: Olav T, Oddvar, Odd Inge, Harald L, Thomas og Geir D

Sort/hvitt (28 bilder): 1. John Bjørklund, 2. Odd Inge Worsøe, 3. Cato Berge, antatt: Steinar B, Harald L, Thomas (2x), Oddvar, Geir H og Odd Inge

Visits: 29