Kategorier
Aktuelt Møtereferater

Møtereferat klubbmøte 10. juni 2021

Endelig kunne Sandnes Fotoklubb igjen invitere til klubbmøte på Varatun Gård, torsdag 10. juni. Savnet av fysisk møte har vært stort og 17 av klubbens medlemmer møtte forventningsfulle opp.

Først på programmet stod utdeling av premier til Årets Fotografer/Bilde i 2020, som kunne motta både diplomer, bokpremier og trofeer for innsatsen i fjoråret. Årets Fotograf i Sandnes Fotoklubb 2020, Olav Thu, ble hyllet og overrakt det gjeve trofeet.

I dag var det Cato Berge som holdt et lite innlegg, der han hadde børstet støv av den lite brukte makrolinsen og lagt seg på kne for å forevige vårens blomster. Et utvalg av disse blomsterbildene ble vist i en serie kalt “Min blomstereng”.

I månedskonkurransen var det fritt motiv i begge klassene, og resultatene etter avstemning ble som følger:
Farge (22 bilder): 1. Cato Berge (Månedens Bilde), 2. Olav Thu og 3. John Sirevåg; i tillegg fikk følgende bilder antatt: Olav T, Laila (2x), Oddvar, Eddie, Geir H (2x), Odd Inge og John B
Sort-hvitt (20 bilder): John Sirevåg, 2. Laila Røberg og 3. Olav Thu; i tillegg fikk følgende bilder antatt: Cato, Odd Inge, John B og Oddvar

Visits: 119