Kategorier
Aktuelt Møtereferater

Møtereferat klubbmøte 11. November 2021

Godt fremmøte på klubbens siste ordinære møte i 2021, der 20 av klubbens medlemmer hadde møtt opp for å høre på innlegget til Grete Jonsson.
Presentasjonen hennes hadde tittelen “Et godt fuglebilde?” der hun gikk igjennom noen fundamentale aspekt ved fuglefotografering. Det viktigste er å ha klart for seg er hva du ønsker bildet skal formidle, og hva skal bildet brukes til? Her er det nærliggende å tenke på om en “samler” på arter og en er mest opptatt av en avbildning, eller om fuglene bare er et element i omgivelsene/landskapet. Grete er også medlem av ornitologisk forening og har drevet med fuglefotografering i en årrekke (både innland og utland). Hun viste oss utallige fuglearter, og mest imponerende var de bildene der hun hadde lagt til det lille ekstra ved for eksempel å bløre ut forgrunnen eller ramme fuglen inn i miljøet. Her er Grete en mester, og vi ble mektig imponert av de kreative fuglebildene hennes der hun ofte ligger i på magen i gjørmen for å komme lavt i forhold til motivet.

Resultater fra klubbkonkurransen, november 2021:
Farge (26 bilder): No.1 – Stig Vidar Hovland, No. 2 – Olav Thu, No. 3 – Olav Thu; Antatte bilder: Ragnar, Stig Vidar, John S, Bjarne Emil og Cato
Sort/hvitt (19 bilder): No. 1 – Roy Storvik (Månedens bilde), No. 2 – Cato Berge, No. 3 – Olav Thu; Antatte bilder: Odd Inge, Cato og Nina K

Visits: 80