Kategorier
Møtereferater

Referat fra klubbmøte – 10. mars 2022

Det var godt oppmøte, der hele 22 av klubbens medlemmer hadde møtt opp til å høre på presentasjonen til undervannsfotograf Erling Svendsen.

Erling er en anerkjent undervannsfotograf som har drevet med dykk og fotografering i mer enn 45 år, og har vært med på utgivelsen av til sammen 15 bøker, derav “Dyreliv i havet” som nå er tilgjengelig i 7. utgave og har gode salgstall.
Han hadde så langt utført mer enn 5000 dykk, og kunne vise til imponerende fotoutstyr basert på en Nikon D850, samt 2 fastmonterte blitser og “flyterigg”. For å få fram fargene under vann var det viktig å ha mye lys, ellers vil alt fortone seg grått. I tillegg til tilstrekkelig lys, var partikler i vannet den største utfordringen med undervannsfotografering. Erling kunne vise oss en glimrende samling av allslags fargerike organismer.

I månedskonkurransen var det fritt motiv i begge klassene, og resultatene ble som følger:

Farge (26 bilder): No. 1 – Roy Storvik (Mådens Bilde), No. 2 – Olav Thu, No. 3 – Stig Vidar Hovland; Antatt: Laila, Olav, Elin, Geir D og John B.

Sort/hvitt (25 bilder): No. 1 – Olav Thu, No. 2 – Roy Storvik, No. 3 – Oddvar Johnsen, No. 3 – Cato Berge; Antatt: Oddvar, Roy, Laila og John B.

Visits: 107