Kategorier
Møtereferater

Referat fra medlemsmøtet – 16. mars 2023

Klubbens medlemsmøre i mars ble avholdt på Varatun Gård, 16. mars og hele 21 av klubbens medlemmer hadde benket seg for å høre på foredraget til Grete Jonnson. Grete hadde vært en tur på Svalbard i 2021 (60 års gave til seg selv) og hadde som tittel på foredraget “Fototur på Svalbard i mai”

Det er alltid en fryd å høre på Grete som hadde satt sammen en fantastisk presentasjon av bilder fra turen. Hun begynte med å fortelle oss om Svalbards historie og viste bilder fra Longyearbyen og den flotte bebyggelsen her. Turen besto av en rundtur til fots med guide før hun gikk ombord på skipet Malmø og noen dager på tokt inn i fjordene og sørover på Spitzbergen.

Hun var heldig og kunne vise flotte bilder av Svalbards dyreliv i en flott vinterramme. Hun traff på både isbjørn, polarrev, hvalross og svalbardrein som hun kom veldig nær. Hun kunne vise flotte nærbilder, samt bilder der dyrene var i en flott ramme av magiske, snødekte fjell. For et fantastisk lys i bildene !

Alle som kjenne Grete vet at hun også benyttet anledningen til å ta masse bilder av fuglelivet på Svalbard og kunne blant annet vies til en kjekk serie av bilder av praktærfuglen.

Fantastisk og fengende presentasjon Grete – du trigget virkelig lysten for å ta en tur til Svalbard (i april/mai).

Resultater fra månedskontkurransen i mars:

Farge (26 bilder, fritt motiv): No. 1 – Cato Berge (Månedens bilde), No. 2 (delt) – Oddvar Johnsen og John Sirevåg; antatte bilder: Olav, Oddvar, John B, Ragnar (2x) og Laila

Sort/hvitt (25 bilder, fritt motiv): No. 1 – John Sirevåg, No. 2 – Cato Berge og No. 3 – Thomas Sirevåg; antatte bilder: Geir D, Stig Vidar, John S, Olav og Geir H

Bundet tema (26 bilder, Morgenstemning): No. 1 – Cato Berge, No. 2 – Olav Thu og No. 3 – Geir Dørheim; antatte bilder: John B, Laila, Olav, Kjell Magne, Geir D, Oddvar og Geir H

Visits: 111