Kategorier
Møtereferater

Referat fra medlemsmøte, 20. april 2023

18 av klubbens medlemmer møtte opp på fotomøtet denne fine sommerkvelden.

På programmet var to tekniske presentasjoner. Ragnar gikk igjennom prosessen i Lightroom for å skalere bilder til optimal bruk i klubben og innsending til diverse fotokonkurranser. Han hadde laget en detaljert bruksanvisning som ble delt med medlemmene på medlemmenes Facebook gruppe.

Videre viste Cato flere eksempler på beskjæring av bilder, og hvordan beskjæringen kan forandre bildet. Det enkle er ofte det beste og ved forskjellig beskjæring kan en på en enkel måte fremheve selve motivet og bli kvitt distraherende elementer. Ved bilderedigering er de anbefalt å prøve forskjellige former for beskjæring mot det endelige resultatet.

Resultater av klubbkonkurransen i april 2023:

Farge (20 bilder): No. 1. Laila Røberg (Månedens bilde), No. 2. Laila Røberg og No. 3 – Olav Fosså; Antatte bilder: Cato, Geir D, John B og Olav

Sort/hvitt (19 bilder): No. 1. Olav Thu, No. 2. John Bjørklund og No. 3. Cato Berge; Antatte bilder: Olav Fosså, Laila og Cato

Bundet tema (mennesker i aktivitet, 15 bilder): No. 1. Cato Berge, No. 2. Laila Røberg og No. 3. Olav Thu; Antatte bilder: Olav og John S

Views: 88