Kategorier
Møtereferater

Referat fra medlemsmøte – 19 oktober 2023

Så var det tid for klubbmøter for oktober, som ble avholdt 19. oktober på Varatun gård. 16 av klubbens medlemmer hadde benket seg for å høre på foredraget til Kjell Rune Årsvoll (Sandnesfoto). Kjell rune var et frisk nytt element inn i fotoklubben da han komponerer bildene sine sed å sette sammen flere små bilder inn i hoved komposisjonen. Han var spesielt opptatt av at lys og skygger ser naturlig ut når flere elementer “limes inn” i komposisjonen. Kjell Rune startet allerede med fotografering på 90-tallet og har brukt utallige timer med dodge and burn for å få fram ønsket utrykk i bildene sine. Artig å se hvordan han jobbet med bildene sine – Takk.

Resultater fra klubbkonkurransen i oktober 2023:

Farge (16 bilder): No. 1 – Olav Thu (Månedens bilde), No. 2 – Oddvar Johnsen og No. 3 – John Sirevåg; Antatte bilder: Oddvar og Cato (2x)

Sort/hvitt (14 bilder): No. 1 – Cato Berge, No. 2 – Laila Røberg og No. 3 – John Sirevåg; Antatte bilder: Oddvar og Cato

Tema (13 bilder, lang lukkertid): No. 1 – Oddvar Johnsen, No. 2 – Laila Røberg og No. 3 – Kjell Magne Svensen; Antatte bilder: Olav T (2x)

Views: 69