Kategorier
Møtereferater

Referat fra klubbmøte – 18. januar 2024

Da var vi igang med klubbåret 2024, og første møte for året ble avholdt på Varatun gård torsdag 18. januar. Hele 19 av klubbens medlemmer hadde trosset snøstormen og møtte opp for å få med seg dagens program. Denne gang ble møtet avholdt i hovedhuset der det ble trangt rundt bordet i møterommet.

Møtet ble åpnet med litt informasjon on fotoåret 2024, der klubben har to kommende høydepunkt. Klubben kan feire 80 års jubileum i mars 2024 og i den forbindelse vil klubben avholde en fotoutstilling på Turistforeningens lokale på Gramstad. Utstillingen foregår i perioden 21. april – 26. mai og klubbens medlemmer er oppfordret til å klargjøre egne bilder til utstillingen. Har du lyst til å bidra med et eller flere bilder til utstillingen, vennligst ta kontakt med noen fra styret i klubben. Bildene må være klargjort og overleveres til styret på klubbens medlemsmøte i mars.
Videre vil det bli avholdt en jubileumsfest for klubbens medlemmer, samt tidligere medlemmer, lørdag 2. mars på Varatun gård. Påmelding innen februarmøtet. Ytterligere informasjon kommer

Dagens hovedpost på programmet var en bildeserie fra vakre Norge som John Sirevåg hadde satt sammen med hjelp av sønnen, Lasse Sirevåg. Bildeserien var kalt “Det stig av hav eit alveland” med undertittel “en reise i vårt langstrakte land”. Her hadde John satt sammen bilder fra de mange reisene hans i Norge, med start på Jæren før han endte opp i Troms. En fantastisk reise – well done !

Resultater fra månedskonkurransen:

Farge (25 bilder): No. 1 – Olav Thu (Månedens bilde), No. 2 – Geir Heen og No. 3 – Kjell Magne Svensen; Antatte bilder: Stig Vidar, Cato, Roy, Oddvar og John S

Sort/hvitt (25 bilder): No. 1 (delt) – Elin Rønnekleiv og No. 1 (delt) – Roy Storvik, No. 3 – Laila Røberg; Antatte bilder: John B (2x), Olav T (2x), Cato og John S

Tema (stilleben, 24 bilder): No. 1 – John Sirevåg, No. 2 – Laila Røberg og 3. Olav Thu; Antatte bilder: Roy, Oddvar, John S, Elin og Olav T

Views: 71